Muzika je važan dio našeg školskog okruženja, a glazbena kultura i kreativnost važan su i komplementaran dio našeg programa.

U nastojanju pružanja dodatnih mogućnosti za unapređenje komunikacijskih, socijalnih te senzoričko – kognitivnih vještina naših učenika, od ove godine uveli smo program muzikoterapije.

Muzikoterapija je utemeljena zdravstvena profesija koja koristi muziku za postizanje specifičnih, ne glazbenih ciljeva. Muzika se koristi kao medij za komunikaciju osjećaja, misli, interesa i potreba. Učenici imaju aktivnu ulogu u stvaranju muzike, istraživanju instrumenata i načina njihova korištenja, vokalnu ekspresiju i igru.

Kroz aktivnosti tijekom muzikoterapijskog procesa učenicima se pruža prilika da iskuse zajedništvo, pripadnost i prihvaćenost od strane terapeuta i drugih učenika, što rezultira povećanjem samopouzdanja, samosvijesti i osnaživanja pozitivnih osobina.

Na naše veliko veselje u Centar nam je stigao instrument Clavinova! Cilj nam je što kvalitetnije opremiti kabinet za provođenje programa muzikoterapije, a donacijama našim sugrađana pružila nam se prilika za kupnju ovog vrijednog instrumenta. Učenici su s veseljem otpjevali prve pjesmice uz pratnju zvukova Clavinove :)

« Siječanj 2021 »